Informativni prispevki
Umrl je nekdanji novinar Mladine in založnik David Tasič, član četverice JBTZ, ki jo je vojaško sodišče leta 1988 obsodilo na zapor. Kot podjetnik se je ukvarjal z založništvom, zadnje čase pa je bil predsednik Društva političnih zapornikov. Za Radio Ognjišč je spregovoril ob 25-letnici Slovenije.
Informativni prispevki
Spoznanje več, predsodek manj
V ospredju tokratne oddaje Spoznanje več, predsodek manj je bila analiza volitev v Evropski parlament. Številni so v kampanji opozarjali na njihov pomen. Kaj so prinesle? Kakšno prihodnost na stari celini obetajo? Kakšna je in kakšna bo po njih Slovenija? To smo ugotavljali s političnim analitikom, publicistom in zgodovinarjem doktorjem Alešem Mavrom.
Spoznanje več, predsodek manj
Pogovor o
Na to vprašanje so tik pred volitvami v Evropski parlament med drugim skušali odgovoriti podjetnik, znanstvenica, predstavnik naših rojakov v zamejstvu, okoljevarstvenica …
Pogovor o
Informativni prispevki
V vodah Združenih arabskih emiratov sta bila napadena dva tankerja Saudove Arabije, šlo naj bi za sabotažo. Kdo naj bi stal za tem, še ni jasno, a ne gre za osamljen dogodek. V preteklih dneh naj bi bile tarča tudi nekatere trgovske ladje. Poklicali smo raziskovalca na Univerzi George Washington v ZDA Igorja Kovača.
Informativni prispevki
Pogovor o
Na predvečer Dneva Evrope je bila gostja oddaje Pogovor o evropska komisarka Violeta Bulc. Predstavila nam je svoje delo v Bruslju v zadnjih petih letih in komentirala tudi aktualno dogajanje, povezano z prihajajočimi volitvami v Evropski parlament. Vabljeni k poslušanju!
Pogovor o
Spoznanje več, predsodek manj
V oddaji Spoznanje več, predsodek smo gostili političnega analitika in publicista doktorja Aleša Mavra. Aktualno dogajanje na mednarodnem parketu je bilo v ospredju pogovora, ob tem nismo mogli mimo velikonočnih napadov v Šrilanki in preganjanja kristjanov drugod po svetu. Govorili smo tudi o 15-letni poti Slovenije v Evropski uniji.
Spoznanje več, predsodek manj
Informativni prispevki
Sveti več zdravstvenih ustanov po državi so se v teh dneh ukvarjali s programi dela in finančnimi načrti za letos. Ponekod so precej optimistični. Kako je v Slovenj Gradcu, smo vprašali direktorja tamkajšnje bolnišnice Janeza Lavreta. V pogovoru je komentiral tudi menjavo na vrhu pristojnega ministrstva in nevzdržne razmere v veji družinske medicine.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Zdi se, da še ni tako dolgo, ko smo se ob nakupu vozila in pri izbiri dodatne opreme odločali predvsem med ročno in avtomatsko klimo, radijskimi sprejemniki, med tem, ali imeti sončno streho ali ne… Edini varnostni sistem, ki smo ga poznali, je bil sistem za preprečevanje blokiranja koles ABS, sistem nadzora nad stabilnostjo ESP je počasi prihajal v splošno uporabo, za primer nesreče se je večina ljudi zadovoljila s čim večjim številom zračnih blazin. A razvoj gre naprej. O novih varnostnih sistemih, ki bodo od leta 2024 obvezni v vseh novih vozilih v Evropski uniji, smo med drugim govorili z inštruktorjem varne vožnje Branetom Leganom.
Informativni prispevki
Pogovor o
V oddajo smo povabili sociologa in političnega komentatorja doktorja Mateja Makaroviča ter novinarja in izdajatelja Spletnega časopisa Petra Jančiča. Komentirala sta tudi aktualno dogajanje, povezano predvsem z bližnjimi volitvami v Evropski parlament. Vabljeni k poslušanju.
Pogovor o
Informativni prispevki
Opozorila, da so družinski zdravniki preobremenjeni, se vrstijo že dalj časa. Nov splošni dogovor v zdravstvu za letos njihovega položaja ni izboljšal, prav nasprotno, mnogi poudarjajo, da je so pogoji zdaj še slabši in da je dodatno ogrožena strokovnost. Težave so trenutno največje na Štajerskem in Gorenjskem, v Celju družinski zdravniki grozijo z odpovedmi, v Kranju zaradi več odhodov družinskih zdravnikov v zadnjem času ne vidijo dolgoročne rešitve. Ali grozi razpad sistema? Poklicali smo družinsko zdravnico dr. Neno Kopčavar Guček.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Voditelji članic Evropske unije bodo po vsej verjetnosti na spomladanskem vrhu v Bruslju odločali o preložitvi brexita. Neznank je veliko. Poklicali smo geopolitičnega analitika dr. Larisa Gaiserja.
Informativni prispevki
Spoznanje več, predsodek manj
Z dr. Alešem Mavrom smo se spomnili desete obletnice odkritja množičnega morišča in grobišča v Hudi Jami pri Laškem. Dr. Maver je prav tako komentiral izjave predsednika Evropskega parlamenta v Bazovíci pri Trstu. Zanimalo nas je tudi, kako gleda na razdeljenost vladne koalicije pri odzivanju na razmere v Venezueli. Dr. Maver je zgodovinar, politični analitik in publicist.
Spoznanje več, predsodek manj
Informativni prispevki
Pred drugim vrhom predsednikov ZDA in Severne Koreje smo o pričakovanjih govorili z raziskovalcem na Univerzi George Washington v ZDA Igorjem Kovačem. Zanimalo nas je tudi, zakaj kraj srečanja, Vietnam, ni naključje.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Zaradi zapletov s frekvencami na meji med Slovenijo in Italijo ste od 13. februarja prizadeti nekateri naši poslušalci na Primorskem, posebej na območju, ki ga je pokrival signal oddajnika na Sveti Gori. Več je pojasnil vodja tehnične službe na Radiu Ognjišče Izidor Šček.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Še naprej odmevajo težave slovenskih radijskih postaj, ki oddajajo ob meji z Italijo. Ta za zdaj ni pokazala pripravljenosti za rešitev vprašanja motenja frekvenc. Za več pojasnil smo se obrnili na ministrstvo za javno upravo. Na naša vprašanja je odgovarjal generalni direktor direktorata za informacijsko družbo, dr. Uroš Svete.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Predsednik Evropskega parlamenta Antonio Tajani razburil z besedami, ki jih je izrekel v Bazovici pri Trstu ob dnevu spomina na žrtve fojb in eksodus Italijanov iz Istre, Reke in Dalmacije. Številni so jih razumeli kot neke vrste ozemeljske zahteve. Tajani je zagotovil, da to ni bil njegov namen, obžaloval jih je in se opravičil vsem, ki jih je s tem prizadel. Za komentar smo poklicali župnika v Štandrežu pri Gorici in škofovega vikarja za Slovence v Italiji Karla Bolčino.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Naj živi Trst, naj živi italijanska Istra, naj živi italijanska Dalmacija, naj živijo italijanski izgnanci. To so besede predsednika Evropskega parlamenta Antonia Tajanija na slovesnosti v Bazovíci ob italijanskem dnevu spomina na žrtve fojb in eksodusa. Globoko so užalile tako slovenske kot tudi hrvaške državljane. Poklicali smo tajnika Slovenske skupnosti v Gorici Julijana Čavdka.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Ena od posledic dogovora o višjih plačah v javnem sektorju so med drugim podražitve vrtcev. V nekaterih občinah po državi so takšnemu predlogu že prižgali zeleno luč, v nekaterih je še na mizah. Med temi je Mestna občina Novo mesto, kamor smo poklicali Urbana Kramarja, ki je odgovoren za odnose z javnostmi.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Država nam ne zaupa in nas kaznuje. Tako menijo mladi zdravniki. Tisti, ki opravljajo specializacijo in še nimajo licence, namreč niso več upravičeni do receptov za osebno rabo. To določa novi pravilnik, ki je začel veljati pred kratkim. Za pojasnila smo poklicali zdravnico Tino Bregant.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Kako dvigniti udeležbo na prihajajočih volitvah v Evropski parlament? To je vprašanje, s katerim se intenzivno ukvarjajo ustanove Evropske unije in tudi njene članice. Državljane želijo prepričati, da Bruselj ni daleč, da vpliva na naša življenja in da oddaja glasu proti koncu letošnjega ni nepomembna. Poklicali smo sodelavca Inštituta za politični menedžment Alema Maksutija.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Bruselj poziva h krepitvi boja proti dezinformacijam. Vse večja je namreč skrb, da bodo tretje države tudi na tak način skušale vplivati na bližnje volitve v Evropski parlament. Evropska komisija v nedavnem poročilu ugotavlja, da je že čutiti določen napredek. Korak dlje naj bi bil sistem hitrega obveščanja, zaživel naj bi marca. Za nekaj dodatnih pojasnil smo poklicali profesorja Žigo Turka, saj je med drugim član posebne skupine strokovnjakov, ki se na ravni Evropske unije ukvarja s to tematiko.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Predsednik Nove Slovenske zaveze Peter Sušnik je ob smrti Justina Stanovnika za naš radio ocenil njegov prispevek k slovenski zgodovini. Kot poudarja Sušnik, je treba v Stanovniku prepoznati pričevalca, izjemnega premišljevalca in človeka globine.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
O sevniški občini se v zadnjem času več govori predvsem zato, ker od tam prihaja prva dama ZDA Melania Trump. A turistična ponudba ni osredotočena le na to dejstvo. Kot poudarja direktorica sevniškega zavoda za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Mojca Pernovšek, so na področju turizma prepoznali velik potencial in oblikovali so strategijo razvoja. Eden pomembnejših dogodkov, ki ga pripravljajo že vrsto let, je prireditev Grajska rez.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Ljudske pravljice so ogledalo naroda, iz njih vejeta značaj države in mišljenje njenih prebivalcev. Ljudske pravljice bodo v knjižnicah v Poljanah nad Škofjo Loko in v Železnikih ta mesec otroke vabile na poseben potep. Dogodek v obeh krajih pripravljata Informacijska točka Europe Direct Gorenjska, ki deluje znotraj Razvojne agencije Sora, in Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka. Starši se bodo tam lahko seznanili s kampanjo Evropskega parlamenta Tokrat grem volit. O tem je spregovorila Jerneja Klemenčič Lotrič iz Razvojne agencije Sora.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Za poslanci v Veliki Britaniji je še eno odločanje, povezano z načinom izstopa države iz Evropske unije. Večina je zavrnila tako imenovani trdi brexit in prižgala zeleno luč nezavezujočemu dopolnilu, ki v dogovoru z Brusljem zahteva zamenjavo irskega varovala z alternativno ureditvijo. Potrjeno je bil tudi poziv vladi v Londonu, naj zaprosi za odlog odhoda, če parlament na Otoku tega dokumenta ne bodo sprejel do konca februarja. Premierka Theresa May bi tako morala začeti nova pogajanja, kar v povezavi zavračajo. Na slovensko ministrstvo za zunanje zadeve smo za komentar poklicali generalnega direktorja za zadeve Evropske unije Davida Brozino.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Vlada je sprejela rebalans letošnjega državnega proračuna. Ob tem je sporočila, da Slovenija prvič v zgodovini namenja več kot 200 milijonov evrov znanosti in raziskovanju. Kaj pomeni ta znesek ter kakšno vlogo pravzaprav ima to področje pri nas, smo vprašali direktorja Inštituta Jožef Štefan Jadrana Lenarčiča.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Večina centralnih bank v območju evra, tudi naša, bo prenehala izdajati največji evrski bankovec. Povprečnega državljana to ne bo bistveno prizadelo. Vseeno smo za nekaj dodatnih pojasnil poklicali direktorja oddelka Gotovinsko poslovanje pri Banki Slovenije Gregorja Miklavčiča.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Slovenija bo znanstvenim in raziskovalnim dejavnostim letos prvič v zgodovini namenila več kot 200 milijonov evrov. Direktor Slovenske znanstvene fundacije Edvard Kobal tudi v prihodnje pričakuje okrepljeno financiranje tega področja.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
V Kranju želijo pospešiti prehod mesta iz tradicionalnih motoriziranih prometnih oblik mobilnosti v trajnostno mobilnost. Tudi zato so oblikovali projekt dograditve manjkajočih kolesarskih stez. V tej mestni občini se bodo veselili še ene pridobitve - komunalne infrastrukture za Britof in Predoslje. O vsem tem smo govorili z županom Matjažem Rakovcem.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Zadnji januarski konec tedna je v Sloveniji običajno rezerviran za tradicionalno prireditev Gradovi kralja Matjaža. Letošnja bo že 27. po vrsti. A tokrat je ne bo gostila Podpeca. Seli se v Črno na Koroškem. Tja smo poklicali županjo Romano Lesjak.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Z Evropsko unijo je povezana tudi razstava, ki so jo opoldne odprli V knjižnici v Velenju je na ogled postavljena razstava, ki je povezana z Evropsko unijo. Pripravil jo je Celjski mladinski center, ki pred volitvami v Evropski parlament skrbi tudi za različne razprave in delavnice v srednjih šolah. Pogovarjali smo se z vodjo programov, mednarodne koordinacije in projektov Katjo Kolenc.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Vsi skupaj storimo premalo za obveščanje o pozitivnih vidikih Evropske unije. Na to je opozoril državni sekretar na slovenskem zunanjem ministrstvu Dobran Božič. Kot je dodal, je treba za zmanjšanje vrzeli med Brusljem in državljani stare celine več govoriti o konkretnih projektih.
Informativni prispevki
Pogovor o
Pogovarjali smo se s predstaviniki organizacij, ki se ukvarjajo z mladimi in za krajše izjave poklicali nekaj naših zastopnikov v Evropskem parlamentu.
Pogovor o
Z ljudmi na poti
Prvi gost nove oddaje Z ljudmi na poti je bil Igor Kovač. Želel je postati košarkarski trener, a je imelo življenje zanj drugačne načrte. Raziskovanje mednarodnih odnosov ga je vodilo v tujino, v ZDA končuje doktorski študij. Predstavil nam je svojo pot in nam zaupal, ali se čuti sprejetega v krajih, kjer se dodatno izobražuje in opravlja svoje delo.
Z ljudmi na poti
Informativni prispevki
Podobo Jernejevega kanala tik ob glavnem vhodu v Sečoveljske soline že leta kazijo zapuščena in tudi potopljena plovila. Direkcija za vode je lansko jesen pozvala njihove lastnike, naj jih odstranijo. Govorili smo z direktorjem Tomažem Prohinarjem.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
O najnovejših razkritjih o ekološki bombi v Moravški dolini smo govorili s tamkajšnjim županom Milanom Balažicem. Žalosti ga, da odločitev prebivalcev, ki so na referendumu leta 2007 zavrnili odlaganje odpadkov, nima nobene teže.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
O najnovejših razkritjih o ekološki bombi v Moravški dolini smo govorili s občinsko svetnico in poslanko NSi Ljudmilo Novak. Kot je poudarila, mora ministrstvo za okolje in prostor s svojimi službami aktivno pristopiti k reševanju problema.
Informativni prispevki
Spoznanje več, predsodek manj
Oddaje smo v novem letu začeli s političnim analitikom in publicistom dr. Alešem Mavrom. Dotaknili smo se novih razprtij v pravoslavju, se ozrli v Ukrajino in na njene odnose z Rusijo, pred volitvami v Evropski parlament smo skušali zaznati smer same kampanje, ni šlo niti brez komentarja na gradnjo kulta Marjana Šarca.
Spoznanje več, predsodek manj
Informativni prispevki
Mariborski klinični center je že mesec dni vesel nove pridobitve. V drugi največji bolnišnici v Sloveniji je zrasel presejalno-diagnostični center državnega programa za zgodnje odkrivanje raka dojk Dora. Ta je po desetih letih le vzpostavljen v celoti. Govorili smo z vodjo centra Tomažem Frangežem.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Evro je prvi dan novega leta praznoval pomemben jubilej. 1. januarja 1999 je postal nova skupna valuta za 11 članic Evropske unije. Po 20 letih ga uporablja 19 članic, ki sestavljajo območje evra. V njem je tudi Slovenija. O tem, kaj je prinesla skupna valuta v Evropski uniji in kakšna bo prihodnost evra ter tudi o nekaterih obetih smo govorili s prvim guvernerjem Banke Slovenije Francetom Arharjem.
Informativni prispevki
Evropska unija v živo
V rubriki smo pregledali pomembnejše mejnike na stari celini v tem letu. O brexitu, migracijskem vprašanju ter tudi razburkanih odnosih na razdalji Bruselj in Washington ter Bruselj in Moskva smo govorili s poznavalcem politik Evropske unije Draganom Barbutovskim.
Evropska unija v živo
Informativni prispevki
V številnih domovih in tudi ustanovah v naši državi je v zadnjem tednu adventa zasvetil plamen Luči miru iz Betlehema. K nam so ga iz Linza v Avstriji, kjer so pripravili svetovni sprejem, prinesli predstavniki slovenskih skavtskih organizacij. V odpravi so bili tudi uradni nosilci Klara Dujmovič iz Postojne, Rok Štefan iz Moravč in Matevž Jelen iz Svete Trojice v Slovenskih Goricah.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Novomeško škofijo je v tem letu zaznamovalo več pomembnih jubilejev. Tamkajšnji verniki so se veselili novih duhovnikov, pokazali so solidarnost v ujmi, ki je prizadela Belo Krajino. Ordinariju, škofu Andreju Glavanu, bosta v posebnem spominu ostala obisk ad limina apostolorum v Rimu in srečanja s slovenskimi misijonarji na Madagaskarju. V prihodnjem letu pričakuje imenovanje svojega naslednika.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Po septembrski prisegi ministrov v državnem zboru, ki ji je sledila prva seja vlade Marjana Šarca, mineva njen stoti dan. V tem času je bila zaradi začrtane davčne politike koalicije na okopih s podjetniki. Pod streho je spravila dogovor z javnim sektorjem, a zaradi obljub in že sklenjenih dogovorov mora prilagoditi proračunske dokumente. Izvršni direktor Kluba slovenskih podjetnikov Goran Novković opozarja, da bo ključno prihodnje leto.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Leto 2018 so v Evropski uniji zaznamovali brexit, migracije in napeti odnosi z ZDA in Rusijo. Vse to je za naš radio komentiral poznavalec politik Evropske unije Dragan Barbutovski. Del pogovora z njim smo objavili v rubriki Evropska unija v živo, a na voljo je tudi celoten posnetek.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Obdobje stotih dni miru za vlado Marjana Šarca se izteka. Za oceno smo zaprosili političnega analitika Mitjo Iršiča.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
V Evropski uniji je v pripravi dolgoročna strategija proti podnebnim spremembam. Obsežen dokument z ukrepi do leta 2050 v Sloveniji načrtuje tudi ministrstvo za okolje in prostor. Po podnebni konferenci na Poljskem, ki je marsikoga razočarala, nameravajo nekatere države same zavihati rokave. Za komentar in nekaj dodatnih pojasnil smo poklicali direktorico Umanotere, Slovenske fundacije za trajnostni razvoj, Gajo Brecelj.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Z evropskim poslancem Francem Bogovičem smo govorili o črpanju kohezijskih sredstev. Obstaja namreč resna grožnja, da bomo ostali brez dela denarja. Bogovič meni, da odgovornost za to nosita predvsem prejšnja pristojna ministrica Alenka Smerkolj in njena ekipa. Skrbi ga, ker aktualna vlada temu področju ne namenja pozornosti, kot jo zasluži.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Parlamentarne stranke različno gledajo na prvih sto dni vlade Marjana Šarca. V koaliciji so zadovoljni, naštevajo nekatere dosežke, kot so dvig minimalne plače in povprečnin, majhno povečanje pokojnin in končanje pogajanj s sindikati javnega sektorja. Ob tem poudarjajo, da jih čaka še veliko delo. V opoziciji so kritični. V NSi opozarjajo na pretirano radodarnost, ki bi nas utegnila kaznovati ob morebitni novi finančni in gospodarski krizi. Govorili smo z vodjo strankine poslanske skupine Jožefom Horvatom.
Informativni prispevki
Informativni prispevki
Državni zbor se je na decembrski redni seji med drugim lotil zakona o gospodinjskem dodatku, ki so ga predlagali v NSi. Kot nam je pojasnila strankina poslanka Iva Dimic, ta sledi odpravi krivic, storjenih v letu 2011, ko je bil sprejet zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, ki je ukinil tako imenovano državno pokojnino.
Informativni prispevki
Za življenje
Advent je čas upanja in hrepenenj. Hrepenenje širi obzorje duha, lahko tudi boli. Kaj nas v tem najbolj družinskem času v letu ovira pri stiku s seboj in z Bogom, ki prihaja naproti na najbolj pristen in nebogljen način? Z nami je bil frančiškan in klinični psiholog p. dr. Christian Gostečnik.
Dogodki
Neposredno smo prenašali zahvalno bogoslužje ob 25. letnici Radia Ognjišče iz bazilike Marije Pomagaj na Brezjah, ki ga je ob somaševanju škofov in duhovnikov vodil predsednik škofovske konference ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore.
Globine
»Gorje meni, če evangelija ne bi oznanjal!« je rekel apostol Pavel. Cerkev veliko govori o evangelizaciji, papež Frančišek je na novembrski avdienci povabil, naj do vseh, ki Jezusa ne poznajo, stopamo še posebej občutljivo. Kako si jo predstavlja župnik iz Srednje vasi v Bohinju Martin Golob, ki redno vloga in je prisoten na družbenih omrežjih?
Duhovna misel
Tisti čas je rekel Jezus svojim učencem: Kaj se vam zdi? Če ima kdo sto ovac in katera izmed njih zaide, ali ne pusti na gorah devetindevetdesetih in gre iskat tisto, ki je zašla? In če jo najde, resnično, povem vam, veseli se je bolj ko devet in devetdesetih, ki niso bile zašle. Tako ni volja vašega nebeškega Očeta, da bi se izgubil kateri teh malih. (Mt 18,12-14)
Spoznanje več, predsodek manj
V oddaji smo gostili dr. Žiga Turka in razblinili še kakšen predsodek ter nasuli novih spoznanj na temo politične situacije in storilnosti tokratne koalicije, o človekovih pravicah, katerim je posvečen 10. december, pa tudi osvetlili nekaj ključnih dogodkov minulega leta.
Slovenska oddaja Radia Vatikan
Rubriko pripravlja slovensko uredništvo Radia Vatikan.
Sol in luč
Pater Benedict Groeschel je bil psiholog in duhovnik. Pripadal je redu prenovljenih frančiškanov. Deloval je med brezdomci v revni newyorški četrti Južni Bronx. V knjigi z naslovom Vstani iz teme je zbral osebne izkušnje srečanj z duševno temo. V njej ljubeče nagovarja vse, ki trpijo pod težo življenjskih bremen in se sprašujejo »Zakaj je Bog to storil?«. Knjiga je izšla pri založbi Družina.
Kulturni utrinki
V brežiškem gradu so odkrili bronasti reliefni pomnik začetnikoma posavskega muzealstva Franju in Ivi Stiplovšek.Nocoj ob 18.h bo literarni večer, ki ga posvečajo vsestranskemu gledališkemu ustvarjalcu Mirku Mahniču.V Tehniškem muzeju Slovenije v Bistri pri Vrhniki bodo odprli razstavo študentskih projektov prenove.Največjo razstavo jaslic v Sloveniji bodo v Gradežu pri Turjaku odprli v nedeljo, 15. decembra, ob 17.30.
Naš pogled
Tokrat o hvaležnosti in vzgajanju sreče. O zdajšnjih generacijah otrok, ki ne znajo ceniti vsega, kar imajo. O besedi hvala, ki ni nikoli dovolj pogosto izgovorjena.
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Tone Gorjup