Molitev rožnega venca četrtega dne devetdnevnice za domovino. Vabljeni k sodelovanju.
Molitev rožnega venca četrtega dne devetdnevnice za domovino. Vabljeni k sodelovanju.
Molitev rožnega venca četrtega dne devetdnevnice za domovino. Vabljeni k sodelovanju.
Rožni venec
Molitev je vodil ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore.
Rožni venec
Rožni venec
Molili so radijski sodelavci. Molitev je vodil Franci Trstenjak.
Rožni venec
Rožni venec
Molili so Molilci pobude Molitev in post za domovino
Rožni venec
Rožni venec
Molile so Marijine sestre čudodelne svetinje.
Rožni venec
Molile so Marijine sestre čudodelne svetinje.
Rožni venec
Molili so molilci pobude Molitev in post za domovino.
Rožni venec
Rožni venec
Molile so redovnice - Sestre svetega Križa.
Rožni venec
Rožni venec
Molitev je vodil salezjanec Marko Košnik.
Rožni venec
Pogovor o
Spregovorili smo o razmerah na trgu dela. Te so že nekaj časa ugodne, zlasti za iskalce zaposlitve, saj brezposelnost že več let vztraja na izjemno nizkih ravneh. Nekatera podjetja so zaradi zmanjšanega povpraševanja napovedala odpuščanja, a v številnih panogah so še vedno soočeni s pomanjkanjem kadrov. O vplivu omenjenega sta za naš radio spregovorila direktorica enega izmed večjih zaposlitvenih portalov Optius.com Saša Boštjančič in predsednik Obrtno podjetniške zbornice Slovenije Blaž Cvar.
Globine
Ali je verovati razumno? Ali vera nasprotuje razumu ali obstajajo primeri, kjer se razum in vera dopolnjujeta? Ali lahko Boga dojamemo z razumom in kakšna je vloga čustev? Ob teh vprašanjih sta razmišljala ateist Simon Rígač in jezuit p. Damjan Ristić. Tretji del dialoga z ateizmom si lahko ogledate tudi na youtube kanalu Radia Ognjišče.
Slovencem po svetu in domovini
Slovenija, tukaj sem! je naslov akademije, ki jo pripravlja Izseljensko društvo Slovenija v svetu. Kot nam je povedala Anja Katarina Kocmur, letos praznujemo 80. obletnico konca druge svetovne vojne, ko se je veliko Slovencev znašlo pred težko odločitvijo ostati doma v potencialni nevarnosti ali iti v tujino. Ogromno jih je odšlo in na tujih tleh so ostali Slovenci in začeli so pisati pesmi in prozo. Nekateri so se po osamosvojitvi vrnili v Slovenijo. Na akademiji bodo poleg recitatorjev nastopili solisti: Bernarda in Marko Fink, Ivan Andres Arnšek, Lucas Somoza Osterc in Andrej Rustja, violinistka Mojca Jerman in pianist Ivan Vombergar. Nastopila bosta tudi Mendoški oktet in Mešani pevski zbor argentinskih Slovencev v očetnjavi. Akademija bo 10. maja v Slovenski filharmoniji v Ljubljani.
Sol in luč
Kadar trpljenje in žalost ne smeta več imeti deleža pri življenju, se na to odzovemo z depresijo,« je v svojo knjigo z naslovom Poti skozi depresijo zapisal avtor, p Anselm Grün. Nekaj odlomkov smo prebrali v ponovitvi tokratne oddaje.
Moja zgodba
V oddaji Moja zgodba ste lahko prisluhnili prispevkoma z znanstvenega posveta »Dachavski procesi – 75 let pozneje«, ki je novembra 2024, potekal v organizaciji Slovenske matice in Študijskega centra za narodno spravo. To je bila druga oddaja v nizu, v kateri je o UDBI in Dahavskih procesih spregovoril mag. Igor Omerza. Alenka Puhar pa je predstavila primer Ludvika Merzela.
Utrip Cerkve v Sloveniji
Na tretjo velikonočno nedeljo začenjamo Teden molitve za nove duhovne poklice pod geslom Romarji upanja, ki ga bomo sklenili na nedeljo Dobrega pastirja, 11. maja. V oddaji smo gostili tudi avtorico vodnika za krščansko meditacijo Duhodnevnik, Heleno Reberc.
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Iz življenja vesoljne Cerkve
Profesor na teološki fakulteti in študijski prefekt v bogoslovnem semenišču dr. Matjaž Celarc je v oddaji Iz življenja vesoljne Cerkve spregovoril o viziji Cerkve papeža Frančiška, pa tudi o tem, kako je papež Cerkev odpiral svetu, v čem se odraža vesoljnost Cerkve in kako bo potekal konklave. Slišali ste lahko, koliko glasovanj poteka na dan, koliko glasov papež potrebuje za izvolitev in kaj se zgodi, ko sprejme službo.
Duhovna misel
Na verandi kmečke hiše sta sedela dedek in vnuk. Slišala sta, kako je po slabi in malo vozni poti mimo hiše pripeljal avto. Ko ju je ...
Iz knjige Drobne zgodbe za dušo, ki je izšla pri založbi Ognjišče.