Rožni venec
Molili so člani skupnosti Pelikan in Karitas.
Rožni venec
Rožni venec
Molitev je vodil ljubljanski pomožni škof Franc Šuštar.
Rožni venec
Rožni venec
Molili so Molilci pobude Molitev in post za domovino
Rožni venec
Rožni venec
Molitev je vodil ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik.
Rožni venec
Doživetja narave
V prvem delu smo se posvetili priročniku za mladostnike Zgrabi življenje, ki ga je sestavil vodja Plezalne šole Peter Mrak. Ta praktični vodnik za najstnike ponuja 15 oprimkov, s pomočjo katerih lahko postanejo samostojni, srečni in samozavestni. Tako o vzgibih za pisanje kot o tem, kako do brezplačnega izvoda knjige je tekla beseda z avtorjem. V nadaljevanju pa še o mobilni aplikaciji Appeak in o tem, zakaj je dobra izbira za raziskovanje in načrtovanje pohodov za vse, ki radi hodijo v hribe. Gre za delo dveh slovenskih razvijalcev, eden od njiju, Blaž Rat, je bil naš gost.
Naš gost
V oddaji se nam je predstavil frančiškan, letošnji zlatomašnik, p. Zdravko Jakóp. Bil je dolgoletni župnik župnije Vič v Ljubljani, potem deloval v Mariboru, v Šiški, na Sveti Gori, zdaj pa je že leta spet na Viču. Spominjal se je svoje nove maše, ko je bilo prav tako sveto leto, svojega župnikovanja in katehetskega dela, predstavil povezanost svojega rodu Čebulovih ter svoja razmišljanja o veri, narodu in prihodnosti, ki jih objavlja v knjigah.
Moja zgodba
2. aprila 2025 je v prostorih mestne občine Nova Gorica potekala Konferenca za trajni mir med narodoma in pokop mrtvih, ki jo je pripravila Civilna iniciativa TBH. Na konferenci so predstavili pobudo za pokop žrtev povojnih pobojev na Trnovski in Banjški planoti. O dogajanju med drugo svetovno vojno in po njej na območju Goriške so govorili slovenski in italijanski zgodovinarji. V prvi oddaji ste lahko prisluhnili pozdravnima nagovoroma podžupana Antona Hareja in škofovega vikarja za Evropsko prestolnico kulture Bogdana Vidmarja ter predavanju dr. Mitja Ferenca o pravici do spomina in pokopa.
Pogovor o
Tokrat smo v studiu gostili Jelka Kacina, ki je prehodil zanimivo pot od ministra za informiranje do predstavnika Slovenije pri zvezi NATO. Spregovoril je o demokratičnih spremembah pred 35 leti in več, ki so pripeljale do samostojnosti; o manj znanem dejstvu, da je bil Janša leta 1988 aretiran z zamudo, da je jugoslovanska armada pripravljala vojaški udar, a se je zataknilo in seveda o odločilnih dneh pred osamosvojitvijo in vojni za Slovenijo. Posebno pozornost je namenil zvezi Nato ter njenem pomenu za Evropo in Slovenijo, tudi zadnjemu dogajanju v povezavi z izdatki za obrambo, tudi Rusiji oziroma Putinu, ki se ne bo spremenil. Komentiral je tudi aktualno dogajanje pri nas in demokratične procese, ki so se povsem ustavili.
Program zadnjega tedna
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 28. julij 2025 ob 05-ih
Pevci zapojte, godci zagodte
Zadnjo julijsko oddajo o ljudski glasbi so oblikovali orgličar Oto Nemanič iz Gornje Lokvice pri Metliki, pohorski godci s Tajne s starimi ohcetnimi vižami ter tamburaška skupina Kulturno društvo Peter Dajnko Črešnjevci, ki ima eno najdaljših tradicij med slovenskimi tamburaši.
Prijatelji Radia Ognjišče
Nadaljevali smo s počitniško reportažo 23. radijskih počitnic, ki smo jih pripravili na Sardiniji. Četrti dan smo obiskali eno najlepših sardinskih mest Alghero in v tamkajšnji katedrali imeli sveto mašo.
Slovenska oddaja Radia Vatikan
Rubriko pripravlja slovensko uredništvo Radia Vatikan.
Spoznanje več, predsodek manj
V oddaji Spoznanje več predsodek manj je bil naš gost mag. Branko Cestnik. Vsakoletna vroča tema poletja so premestitve duhovnikov: kaj izstopa letos? Zatem se bomo vprašali ali lahko politična stranka organizira mašo za domovino? P. Branko pravi tudi, da je nastopil čas da odpremo temo post-humanizma, kajti sočasno izglasovani zakoni o zaščiti živali in o evtanaziji za ljudi imajo znake konca humanizma. Za konec smo pogledali še na Bližnji vzhod in se vprašali ali so kristjani v Gazi in Izraelu varni.