Iz Betanije
O resnici kot hagioterapevtskem zdravilu je spregovoril duhovnik Miran Kelvišar.
Iz Betanije
Iz Betanije
O ljubezni kot hagioterapevtskem zdravilu je spregovorila upokojena zdravnica Terezija Prebil.
Iz Betanije
Iz Betanije
O dobroti kot prvem in najpomembnejšem hagioterapevtskem zdravilu je spregovoril duhovnik Miran Kelvišar.
Iz Betanije
Iz Betanije
Hagioterapevtska asistentka in upokojena zdravnica Terezija Prebil je spregovorila o hagioterapevtskem pristopu k iskanju duhovnih bolezni v človeku.
Iz Betanije
Iz Betanije
O duhovnem zdravju in načinih zdravljenja po hagioterapevtskih metodah je spregovorila upokojena zdravnica Terezija Prebil.
Iz Betanije
Iz Betanije
Hagioterapija proučuje duhovno dušo, to je edinstvena celota ustvarjenega. To ni samo materija, tudi ne samo psiha, ampak je prepojena z Duhom. Več pa je povedala Terezija Prebil.
Iz Betanije
Iz Betanije
Skupnost Mir je izdala knjigo Tomislava Ivančića z naslovom Oče in zgoščenko O krščanski meditaciji. O tem, kaj prinašata je spregovoril duhovnik Miran Kelvišar.
Iz Betanije
Iz Betanije
O zadnjih aktivnostih v Skupnosti Mir v Sloveniji in načrtih za naprej je spregovoril duhovnik mag. Miran Kelvišar.
Iz Betanije
Komentar tedna
Pluralnost, pluralizacija je ena ključnih besed, ki je bila močno v obtoku konec osemdesetih let, ko je čez socialistično zatohlost zavel prvi piš slovenske pomladi. Pomenila je začetek konca zavratnega enoumja in nas je spremljala še kar nekaj časa v devetdeseta. Potem pa je zlagoma izginila iz vsakdanje rabe, zdela se je nepotrebna, saj smo jo živeli v lahkotni samoumevnosti. Kot postaja očitno, je bila ta samoumevnost veliko preveč lahkotna - kljub opozorilom, ki se zdijo v svoji preroškosti danes neverjetna.
Zgodbe za otroke
V zadnji zgodbi nam Filip zaupa kdo bo njegova birmanska botra, kakšne načrte imajo za poletje, kdaj se vrne mama in koliko mu je pomenilo srečevanje s pesmimi in življenjem blaženega Grozdeta.
Slovencem po svetu in domovini
Utrip slovenske župnije v Hamiltonu v Kanadi nam je predstavil župnik Drago Gačnik [17:40], o romanju švicarskih rojakov v Einsiedeln [13:25], obisku ministra Arčona pri rojakih v Clevelandu [30:43], skupnem misijonu mladih iz Argentine in Slovenije - pogovor s Tanio Oblak [0:56] ter o 12. strokovni konferenci Svetovnega slovenskega kongresa slovenskih zdravnikov iz sveta in Slovenije - predsednica programskega odbora dr. Metka Zorc [36:05].
Spoznanje več, predsodek manj
Državni zbor je izglasoval spremembo zakona o verski svobodi, s katerim je znižal višino državnega kritja prispevkov za socialno varnost verskim uslužbencem iz 100 % na 60 %. Škofje so v izjavi izpostavili, da se s predlaganimi spremembami zakona ne strinjajo, saj zniževanje prispevkov pomeni slabšanje socialne varnosti duhovnikov, redovnic, redovnikov in drugih verskih delavcev, ukinitev statusa splošno koristne organizacije pa pomeni tudi nerazumevanje vloge Katoliške cerkve v naši družbi.
O tem in tudi o stanju na RTV Slo je tekla beseda v oddaji, ki ji lahko prisluhnete!
Svetovalnica
Oktober je mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, v Združenju Europa Donna Slovenija s kampanjo Najboljši prijateljici potipaj po zdravju, pozivajo ženske, da redno opravljajo samopregled dojk in enako priporočijo tudi svojim prijateljicam. V Svetovalnici smo gostili Tanjo Španič iz Europe Donne.
Kulturni utrinki
Komentar Domovina.je
Čeprav zahodni svet danes zelo ceni demokracijo, ni bilo vedno tako. Nekateri največji misleci v zgodovini zahodne civilizacije so demokracijo močno kritizirali. Veliki grški filozof Sokrat denimo ni bil pristaš demokratične ureditve.Trdil je, da je najboljša oblika vladavine tista, kjer vlada vodja, ki ima vrline, znanje in razumevanje države. Sokrata so skrbele težave, ki jih povzroča neizobraženo in lahko vodljivo prebivalstvo, ki ima oblast nad državo.
Celoten komentar si lahko preberete na spletnem portalu Domovina.
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Življenje išče pot
Tokrat smo se posvetili majhnim otrokom. Razvojna ambulanta s centrom za zgodnjo obravnavo ZD Dr. Adolfa Drolca Maribor je namreč pripravila brezplačno izobraževanje za družine s temo: Spodbujanje otrokove zgodnje socialne komunikacije. Več nam je povedala specialna pedagoginja Maša Orel.