Dogodki
“Ljudje so prve tedne vojne preživeli v šoku. Zdaj pa se sprašujejo, kako graditi prihodnost države. Na primer, jaz si zjutraj naredim načrt dneva, potem pa pridejo na vrata ljudje, ki so ostali brez vsega, pobegnili so le v pižamah. Sprašujem se, kako naj jim pomagam graditi prihodnost, če pa zanje prihodnost ne obstaja več,” je za naš radio povedal Duhovnik Myhaylo Melnyk, ki je pred nekaj leti v Kijevu ustanovil prvo Socialno akademijo.
Slovencem po svetu in domovini
Rojaki iz Argentine so po treh letih znova poromali v Lujan, obeležil so tudi prvi Nacionalni dan spomina na žrtve komunističnega nasilja, v oddaji ste lahko spoznali kulturna ustvarjalca z avstrijske Koroške, Vincenca in Vereno Gotthardt.
Komentar tedna
Tudi kristjani se smemo in moramo postaviti na svoje noge, se boriti za svoje pravice in svoj prostor pod soncem v samostojni slovenski državi – ne bomo se prepustil, da smo zgolj transmisija oziroma socialistična zveza postkomunističnih struktur in trdnjav. Vsak politik, ki ne bo zagovarjal teh načel, ne more računati na našo podporo. Vesel sem, da tudi gospodarstveniki kot npr. gospod Boscarol spoznavajo, da se je treba ustrezno zavzeti in žrtvovati kaj za demokratično Slovenijo, ne le svoj ugled, pač pa tudi sredstva, če jih imamo. Ehrlich in številni drugi so za to zastavil vse, celo svoje življenje.
Komentar tedna je pripravil profesor doktor Janez Juhant.
Moja zgodba
V oddaji Moja zgodba smo objavili posnetek nastopa ob prvem Nacionalnem dnevu spomina na žrtve komunističnega nasilja iz Muzeja novejše zgodovine Slovenije, ko sta spregovorila zgodovinarja Tamara Griesser Pečar in Jože Možina. V svojih nagovorih sta izpostavila, da je Komunistična partija v času druge svetovne vojne v Sloveniji, neupravičeno monopolizirala oborožen boj proti okupatorju in prva zagrešila največji pomor slovenskih državljanov.
Kmetijska oddaja
Na Ptuju ta konec tedna diši po domačem na letošnji razstavi Dobrote slovenskih kmetij. V današnji nedeljski kmetijski oddaji pa je Slavi Košir pripravila nekaj nasvetov s področja predelave sadja in zelenjave, oddaja pa je prinesla tudi nekaj aktualnih novice s tega področja.
Radijski misijon 2022
Gostje pogovornega večera so bili: škof Maksimiljan Matjaž, Silvester Gaberšček in s. Anja Kastelic.
Radijska kateheza
Duhovnik Milan Knep je s pregledom najpomembnejših zgodovinskih dejstev od antike prek francoske revolucije do današnjih dni skušal poiskati odgovor na vprašanje, kdaj in zakaj se je srednjeveški krščanski kulturni model zlomil. Nakazal je smer, ki naj bi ji Cerkev in kristjani sledili, da bi našli odgovor na to, kaj je Cerkev in kaj je pravzaprav njeno poslanstvo.
Naš gost
Letos mineva 150 let od ustanovitve prve hranilno kreditne zadruge v Ljutomeru. Prizadevanja bratov Vošnjak je v izjemno težkih časih na prelomu stoletja odločno podprl dr. Janez Evangelist Krek in zadružno povezovanje dvignil na višjo raven. Kakšni pa so današnji izzivi in zakaj je zadružno povezovanje prava pot, pa nam je v tokratni oddaji Naš gost pojasnil predsednik Zadružne zveze Slovenije Borut Florjančič.
Za življenje
O izgorelosti smo v oddaji Za življenje govorili z zaporniškim vikarjem Robertom Friškovcem. Vabljeni k poslušanju.
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče