Naš pogled
Komentar govori o možnih scenarijih našega življenja čez pet let, lažnih novicah in slovenski levici.
Dogodki
Člani Zbora sv. Nikolaja Litija ter dijakinje in dijaki petih zborov, ki delujejo na Škofijski klasični gimnaziji v Šentvidu v Ljubljani, so imeli pevske vaje na daljavo, potem so posneli vsak svoj glas in pripravili praznične pesmi, ki smo jih v programu Radia Ognjišče slišali na novega leta dan in tako doživeli res poseben koncert. Več o skladbah nam je povedala Helena Fojkar Zupančič, zborovska dirigentka in profesorica na Škofijski klasični gimnaziji v Šentvidu v Ljubljani. Zbor sv. Nikolaja Litija pa je pripravil tudi poseben Nikolajev božični online koncert, ki je iz posnetkov skladb preteklih božičnih koncertov in opremljen z lepimi fotografijami.
Sol in luč
Predstavili smo knjigo, ki govori o temeljnem premisleku - za kaj trošiti svojo življenjsko energijo in svoj čas. Avtor Simon Sinek je v zadnjem njegovem delu z naslovom “Neskončna igra” predstavil dve različni poti, dva pristopa k “igranju igre” v poslu, pa tudi v življenju samem.
Spoznanje več, predsodek manj
V oddaji je bil z nami p. Branko Cestnik. Med drugimi temami smo govorili tudi o velikem uredniku, ki vse bolj cenzurira misli ljudi, ki jim ni po všeči in o napadu na portal Iskreni.net ter na ministra Cigler Kralja.
Zgodbe za otroke
Mlada kraljična išče moža in uganko, na katero ne bo znala odgovoriti. No, išče v obratnem vrstnem redu. Ko bo našla neodgovorjeno uganko, bo imela tudi moža.
Duhovna misel
Zdaj, ko je bilo malo pobeljeno okoli nas, se je zdelo, da je tudi dan malo daljši. Se je pa te dni zgodila …
Rožni venec
Molili so člani Karitas iz župnij Preska in Smlednik.
S svetnikom na ti
To pa je kariera! Študij v Neaplju, Parizu in Kölnu. Profesura v Neaplju, Parizu in Kölnu. Ter jasno …