Uspešna Pustna Sobotna iskrica in zbrani darovi rojevajo hvaležnost. Prisluhnite besedam misijonarja Danila Lisjaka, ki se veseli gradnje bolnišnice za otroke in matere v Ugandi. Hvaležen je za dobroto poslušalcev Radia ognjišče.
Sobotna iskrica je izgubila pustne dodatke, pa se je vendar na začetku dopoldneva ustavila pri zahvali za vse darove, ki ste jih poslušalci namenili gradnji bolnišnice v Ugandi. Osrednji del oddaje je bil namenjen Mavrici in postu. O lepoti časa, v katerega smo vstopili, je spregovorila urednica Melita. Slišali ste zgodbo o sivini in vetru ter izvedeli kako lahko izdelate lep križ iz gline.
Za nami je letošnja Pustna Sobotna iskrica. Dobrota poslušalcev bo zgradila bolnišnico za otroke in materev Ugandi. Misijonar Danilo Lisjak je hvaležen, radijski sodelavci ne znamo najti pravih besed zahvale. V komentarju se je Jure Sešek zahvalil za vse darove in spregovoril o ponosu na poslušalce, ki vsako leto tako srčno podprejo projekte slovenskih misijonarjev. Na pustno soboto je res lepo biti sodelavec Radia Ognjišče.
Dan po uspehu tradicionalne dobrodelne akcije Pustna Sobotna iskrica, smo se sodelavci Radia Ognjišče, Misijonskega središča Slovenije in predvsem misijonar Danilo Lisjak zhvalili vsem, ki so darovali za gradnjo zdravstvenega centra na misijonu Atede v Ugandi. Dobrota naših posluašalcev je znova presenetila vse, ki vsako leto upamo, da bodo naši poslušalci slišali glas ubogih v misijonski deželi. Radostni spoznavamo, da so bili tudi letos odprtih src. Iskrena hvala vsem!
Na pragu postnega časa smo spregovorili o pomenu odpovedi in odpiranju drugemu. Smo del tega sveta in zato povezani drug z drugim. V luči zbiranja darov za Ugando smo razmišljali tudi o misijonih in pomoči najbolj odrenjenim. Z nami je bil frančiškan in klinični psiholog p. dr. Christian Gostečnik.
Oddaja je nastala v Ugandi, kjer nam je misijonar Danilo Lisjak pripovedoval o življenju preprostih ljudi na tamkajšnjem podeželju. Teden dni pred Pustno Sobotno iskrico ste spoznali, zakaj je bolnišnica za otroke in matere na misijonu Atéde nujno potrebna, s kakšnimi boleznimi se borijo ljudje v tem delu Afrike in slišali osebno vabilo misijonarja k darovanju in njegovo zagotovilo za pošteno uporabljena sredstva.
Gostili smo misijonarja Danila Lisjaka in predstavili misijon na katerem deluje. Spoznajte Ugando, ki ji bomo skušali pomagati čez štirinajst dni.
Tokrat je dr. Jože Marketz, direktor Karitas Avstrijske Koroške, spregovoril o njihovem delu v misijonski Afriki in svojih pogledih na to misijonsko celino. Z njim smo se srečali na misijonu v Ugandi, ko je z ekipo sodelavcev preverjal uspehe dela in koval nove načrte.
Zgodba pripoveduje o slepem človeku, ki je šel v šolo k odličnemu ...
Iz knjige Drobne zgodbe za dušo, ki je izšla pri založbi Ognjišče.
Ob izteku preteklega leta, v tistih prazničnih dneh, ko si vzamemo čas za veselje, druženje in ustvarjanje načrtov, se je po dolgotrajni bolezni poslovila najina dobra prijateljica Ivanka.
Vedeli smo, da je rak napredoval preko meje ozdravljivosti. Veliko smo molili z njo in za njo. Nekateri za čudež popolne ozdravitve, drugi, za srečno zadnjo uro s čim manj trpljenja, tretji predvsem za njene najbližje.
Komentar sta pripravila Polonca in Tomaž Sokol, publicistka in obrtnik.
Simon Sinek je na področju podjetništva eno najbolj znanih imen, veliko pa se lahko od njega naučimo tudi navadni zemljani. Nekaj odlomkov iz njegove knjige z naslovom Neskončna igra smo vnovič predstavili v oddaji Sol in luč.
Pred odprtjem evropske prestolnice kulture smo v Doživetjih narave predstavili povsem novo pot, ki odseva zgodovino, korenine, rane in ponovni razcvet območja med Oglejem in Sveto Goro: Goriški camino. Dolg je 82 km in razdeljen na štiri etape. Ideja o njem je zorela že dlje časa iz potrebe povezati obe starodavni in romarski svetišči. Vodja projekta na slovenski strani Nace Novak je spregovoril o vsem, kar mora romar vedeti, preden prime za popotno palico, pa tudi o snovanju idej za naprej.
Pokrajinski muzej Murska Sobota je z včerajšnjo akademijo v soboškem gradu, obeležil 70 letnico delovanja. V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma bo v četrtek premiera operete Netopir Johanna Strauss mlajšega. Največja slovenska založba Mladinska knjiga pa letos obeležujeta 80-letnico delovanja.
Poslušalka bi rada pripravila kruhove štruklje. Sestra Nikolina pravi, da je to najbrž štruca iz kruha, ki se pripravi podobo, kot kruhovi cmoki, le da se skuha skupaj. Kruh narežemo na majhne kose, dodamo praženo čebulo, narezan drobnjak, ostro moko, jajčno mleko, po želji še kakšna žlica kisle smetane. Previdno premešamo, poravnano in s pokrovko pokrijemo, da se ovlaži. Nato naložimo na ovlaženo servieto in skuhamo v vodi ali nad soparo. Skuhajo se v 20-25 minutah, odvisno od debeline. Lahko jih zabelimo z drobtinami na maslu, sladke lahko potresemo s cimetom ...
Za nami je sejem Informativa, pred nami so Dnevi odprtih vrat in informativni dnevi in vse to pomaga mladim, da se lažje odločijo za nadaljnje šolanje in poklic. Kdaj je pravi čas za obisk informativnega dneva in kako naj starši otroke spodbujajo v večjo samostojnost, nam je povedala karierna svetovalka Nataša Hanuna iz Zavoda sv. Stanislava.
Na Kmetijsko gozdarski zbornici Slovenije so dopoldne podelili prve tri znake specializirane ponudbe na slovenskih turističnih kmetijah. Znak ekološke turistične kmetije sta prejeli Šenkova domačija z Jezerskega in Posestvo Trnulja iz Črne vasi, znak turistične kmetije s ponudbo za zdravo življenje pa Domačija Šeruga iz okolice Otočca …