Doživetja narave
Združili smo planinski kviz z opozorili za varno hojo v gore pozimi, slišali pa ste tudi povzetek s tiskovne konference, na katerei smo uradno zaključili našo poletno Srebrno diagonalo.
Doživetja narave
Dogodki
Idejni oče današnjega dogodka, radijski voditelj Blaž Lesnik je, ko je v družbi obeh Andrejev, naših tonskih mojstrov, v radijski eter vsem našim poslušalkam in poslušalcem dejal:Hvala lepa vsem, ki ste bili danes na Srebrni diagonali Slovenije ves čas z nami, vsem, ki smo vas srečevali na poti, predvsem pa tistim, ki ste darovali za namen današnje akcije! Ker vsota, ki je zbrana poplača vsak klanec, vsak napor, vse defekte!
Dogodki
Dogodki
V bistvu je šlo brez težav, krasno spremstvo imamo, ki je na dveh električnih kolesih v klancu pred nami rezalo zrak... zdi se, kot da vse skupaj prehitro mineva, dobro nam gre, tak krasen dan je, bo treba malce upočasniti, je Matjažu na vrhu Trojan, s krofom v roki razlagal Blaž. Super, užitek, fajn je bil značilno redkobeseden naš tehnik Andrej Novljan, ki je na ta podvig med radijci vsekakor najbolje pripravljen. Andrej Jerman pa je o svojih občutjih trojanskega klanca dodal:Super, glih razlagam da sem prav užival...! Vsem petim kolesarjem pa tudi njihovemu spremstvu je zdaj prav prišel planiran kratek počitek. Kmalu pa sledi spust proti Domžalam in naprej k Španu na Brezovici pri Ljubljani.
Dogodki
Dogodki
Že v Postojni so nekateri radijci iz električnih presedlali na običajna navadna kolesa in zelo požrtvovalno spremljali osnovno ekipo proti cilji. Posebej zagrizene so bile Nataša, Urša in Lidija, je iz postanka v Divači poročal Matjaž. Tam je prišlo namreč do postanka ob drugem gumi defektu na letošnji poti, ki ga je doživel Blaž, ampak mojstrske roke janeza Rožmana so zadevo uredile kot bi trenil.
Dogodki
Dogodki
Zanimivo je slišati, kako na podvig obeh Andrejev in Blaža gledajo njihove žene. Te so jim najbližje in so tudi najbolj neposredno vpletene.Tina Lesnik: Kot žena in zdravnica sem se te njegove ideje, ko je bila še v povojih ustrašila. To za nekoga, ki se s kolesarstvom ne ukvarja pofesionalno ni nekaj običajnega... A kmalu sem spoznala, da vse izvira iz notranje želje narediti nekaj dobrega ob radijski obletnici... Včasih je dobro iti ven iz tega vsakdana in narediti kakšno noro stvar!
Dogodki
Dogodki
Ob 10.00 pred 25 leti smo prvič pozdravili primorske poslušalce. Z mano je bila tudi Tanja Jakomin, bila je lepa sončna nedelja,svoje spomine na dogajanje pred četrt stoletja strne msgr. Franci Trstenjak, glavni urednik radia Ognjišče.
Dogodki
Dogodki
Oba Andreja in Blaž ter Janez in Bernard odlično napredujejo na trasi Srebrne diagonale. V Petrovčah so se ustavili na kratkem počitku in mali malci in Jure, ki jih spremlja na motorju pravi, da se mu zdi, da je vse skupaj mala malca. Blaž pa je povedal: Odlično se počutimo, malce nas je gumi defekt spravil s tira, noge sicer že čutimo po 150 kilometrih...Tik pred klancem na Ponikvo, pred prehodom za železniško progo se je našim fantom na dveh kolesih zgodil gumi defekt. A za izkušene roke Janeza Rožmana je bila tudi to mala malca.
Dogodki
Dogodki
Marko Baloh, slovenski ekstremni kolesar na dolge proge je nekaj nasvetov že delil kolesarjev delil že v današnjem jutru.
Dogodki
Pogovor o
V oddaji Pogovor o smo v Tednu katoliškega šolstva gostili direktorje treh katoliških izobraževalnih zavodov, Zavoda sv. Stanislava, Zavoda Antona Martina Slomška in Zavoda sv. Frančiška Saleškega. Tone Česen, dr. Andrej Flogie in Janez Krnc so spregovorili o svojem poslanstvu, o dosedanjem delu, financiranju in kadrovskih izzivih ter umeščenosti v slovenski izobraževalni sistem.
Svetovalnica
V tednu katoliškega šolstva smo v Svetovalnici pod drobnogled vzeli uporabo pametnih telefonov, ki so močno posegli v naša življenja. Tudi otroci in mladostniki vse več časa preživijo pred zasloni, zato je vzniknila pobuda za učinkovito omejitev uporabe zasebnih telefonov v vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Ali bomo kot družba sposobni ubrati pameten pristop do pametnih telefonov? Z nami je bil antropolog dr. Dan Podjed.
Moja zgodba
V oddaji Moja zgodba je bil gost zgodovinar dr. Željko Óset , ki je spregovoril o prevratni dobi v Trstu takoj po koncu prve svetovne vojne. Avtor se je namreč ukvarjal s tržaškim škofom Andrejem Karlinom, ki je od konca oktobra 1918 do aprila 1919 pisal dnevnik. Ta je bil javnosti doslej poznan zgolj v italijanskem prevodu, kljub temu, da je dnevnik pisan v slovenščini. Predstavili bomo revolucionarne razmere v katerih je bil Karlin primoran zapustiti svojo škofijo.
Za življenje
Marko Juhant, specialni pedagog, avtor številnih zelo branih in odmevnih knjig ter predavanj je bil sogovornik zadnje marčevske oddaje. Ne videvamo ga več tako pogosto v medijih in na drugih javnih nastopih, saj je svojo redno poklicno pot sklenil, z vstopom v pokoj pa se bolj posvetil družini ter številnim hobijem, ki jih ima. Bogate izkušnje na področjih vzgoje in medsebojnega sobivanja podeli le vsake toliko. Seveda pa je njegovo znanje dostopno in vedno na voljo v številnih publikacijah ter ostalih medijskih objavah.
Doživetja narave
V svoj evropski cikel potopisnih romanov nas je uvedel Jakob Kenda. Peš se je odpravil na sever in severozahod Stare celine - po egalitarni Skandinaviji in razslojenem Britanskem otočju. Pravi, da sta to predela, ki kljub mnogim podobnostim izrazito odsevata raznolikost. Podelili smo tudi dve vstopnici za dogodek Poklon hoji in se ozrli k projektu, ki spodbuja uporabo javnega prevoza, s pomočjo katerega se lahko odpravimo peš iz dolin do višin. Z nami je bila Katarina Žemlja iz Cipre.
Moja generacija
Kviz, zabavno tekmovanje med mladostjo in zrelostjo, klepet, glasba za različne generacije in dva voditelja - Jure in Marjan.
Prijavite se na moja.generacija@ognjisce.si
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Ni meje za dobre ideje
O ajdi smo se pogovarjali z Natašo in Antonom Rangus iz mlina Rangus. Predstavili smo zelo staro sorto ajde, ki ima odlične sestavine. Za produkt Tatarska ajdova kaša sta prejela tudi priznanje Inovacija desetletja.
Svetovalnica
V tednu katoliškega šolstva smo v Svetovalnici pod drobnogled vzeli uporabo pametnih telefonov, ki so močno posegli v naša življenja. Tudi otroci in mladostniki vse več časa preživijo pred zasloni, zato je vzniknila pobuda za učinkovito omejitev uporabe zasebnih telefonov v vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Ali bomo kot družba sposobni ubrati pameten pristop do pametnih telefonov? Z nami je bil antropolog dr. Dan Podjed.