Is podcast
Že dostikrat sem naletel na to: oče proti sinu, sin proti očetu, mati proti hčeri in …
Že dostikrat sem naletel na to: oče proti sinu, sin proti očetu, mati proti hčeri in …
Že dostikrat sem naletel na to: oče proti sinu, sin proti očetu, mati proti hčeri in …
Prav nič nenavadno ni, da najmlajši član družine, benjaminček in postružek, velja za …
Prav nič nenavadno ni, da najmlajši član družine, benjaminček in postružek, velja za …
Cerkvena zgodovina te slavi kot prvega krščanskega mučenca, pa vendar so prvi …
Cerkvena zgodovina te slavi kot prvega krščanskega mučenca, pa vendar so prvi …
Svetnik oziroma svetnica, ki goduje na božični dan, ne more biti kar tako …
Svetnik oziroma svetnica, ki goduje na božični dan, ne more biti kar tako …
Če si z nekom blizu, sta na ti in če sta na ti, si imata tudi kaj povedati in če je tisti drugi svetnik, ti lahko pove veliko. Gregor Čušin izziva svetnike preteklosti s sodobnim časom in je z njimi ves čas na ti.
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 15. januar 2025 ob 05-ih
Na sporedu so bile Pravne zagate z odvetnico Matejo Maček.
Z novim ciklom smo vstopili že v osmo leto oddaje Globine, ki jo bo odslej spremljal tudi video podkast. V svetem letu želimo odpreti komunikacijo med teisti in ateisti, spodbuditi dialog, spraševanje, poslušanje in razumevanje drug drugega. V uvodni oddaji smo se z jezuitom p. Damjanom Ristićem pogovarjali o ateizmu, njegovih opredelitvah in pomenu v sodobni družbi. Oddaja je na voljo tudi v video obliki na youtube kanalu Radia Ognjišče
Še vedno za izvajanje oblasti blatijo vero in Cerkev, kar so počeli liberalci in komunisti. Za promocijo se radi slikajo s škofi in papežem, a ker jim gre le za oblast in denar in jim je zato vera moteča, s prefinjenimi metodami izključujejo duhovnike iz javnosti, omejujejo cerkveno življenje in delovanje.
16. januarja (četrtek zvečer) bo na TV SLO 1 ob 21.00 premierno predvajanje dokumentarnega filma, ki je nastal ob 250-letnici naše osrednje Narodne in univerzitetne knjižnice. Gost je bil režiser in scenarist Amir Muratović.
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Poslušalko je zanimalo, ali lahko shrani ocvirke v plastični posodi. Sestra Nikolina ji je pritrdila in dodala, naj jih ima na hladnem, še najboljše je v zamrzovalni skrinji. Pazi naj tudi, da bo v posodi čim manj zraka (da ga iztisne) in tako – na hladnem in temnem – lahko počakajo tudi nekaj mesecev.
Zaupni telefon Samarijan v slovenskem prostoru deluje že od leta 1996. Prostovoljci so na voljo ljudem v različnih težavah in osamljenosti. Ker delujejo 24 ur na dan, imajo vedno potrebo po novih prostovoljcih. Strokovna vodja Društva Tatjana Vertačnik je povabila k vpisu novih, za katere pripravljajo usposabljanje.