Sobotna iskrica
V božični izdaji Sobotne iskrica sta Melita in Jure spregovorila o lepoti praznika, prebrala zgodbo in veselila ob lepih božičnih pesmih. Učenci iz osnovne šole Alojzija Šuštarja pa so razmišljali o jaslicah, svetem večeru in božiču.
Sobotna iskrica
V božični izdaji Sobotne iskrica sta Melita in Jure spregovorila o lepoti praznika, prebrala zgodbo in veselila ob lepih božičnih pesmih. Učenci iz osnovne šole Alojzija Šuštarja pa so razmišljali o jaslicah, svetem večeru in božiču.
Pogovor o
Na spletni strani vlade smo konec januarja lahko prebrali izjavo ministrice Tanje Fajon, ki se je mudila v Ženevi: »Slovenija je v celoti ali delno uresničila vseh 182 priporočil, z izjemo dveh, ki jih je sprejela v tretjem univerzalnem periodičnem pregledu stanja človekovih pravic.« Pojasnila o tem, za kateri dve priporočili gre, ni bilo ne takrat, ne pozneje, zato smo to skušali odkriti v oddaji »Pogovor o«. Naši gostje so bili akademik dr. Janez Juhant, dr. Helena Jaklitsch in Peter Sušnik, predstavniki nevladnih organizacij, ki si prizadevajo za dostojen pokop žrtev več kot 700 prikritih grobišč po Sloveniji.
Svetovalnica
V tem času potekajo vpisi otrok v 1. razred osnovne šole. Kaj pomeni vstop v šolo, kako ocenjevati zrelost otroka, kakšna je razlika, če je vpisan na šolo z montessori programom? V studiu je bila ustanoviteljica Inštituta montessori dr. Melita Kordeš Demšar.
Naš gost
Gostili smo pilota in avtorja knjige Pozabljeni babilonski stolp, Kajetana Bajta.
Moja zgodba
Na sporedu je bilo še zadnje, tretje nadaljevanje pričevanja narodnega heroja Eda Brajnika Štefana, o delovanju VOS (Varnostno obveščevalne službe OF), ki je v času okupacije pobijala nasprotnike revolucije. Pričevanje je bilo posneto maja 1979 in je zanimivo zaradi odkritosrčnosti in dobrega spomina, ki je po osamosvojitvi revolucionarje skoraj v celoti zapustil. S komentarji nam pričevanje pomaga bolje razložiti znanstveni sodelavec Študijskega centra za narodno spravo dr. Damjan Hančič, ki je eden od vodilnih raziskovalcev revolucionarnega nasilja v Sloveniji.
Slovencem po svetu in domovini
Pust ima v Benečiji in Reziji velik pomen. Posebne običaje in pustne like so razvili v nekaterih gorskih vaseh: Črni vrh, Marseu, Ronac, Matajur, Srednje, Prosnid in Černeja. Nekateri si prizadevajo, da bi jih vpisali med Unescovo kulturno dediščino. Letošnji pustni sprevod bo že to nedeljo v Špetru. Kot piše petnajstdnevnik Dom, bo potekal po glavni cesti, začel pa se bo pri šolskem centru. Že v dopoldanskem času bo potekala konferenca o tradicionalnih pustnih običajih. Veselo pustovanje se bo začelo že jutri s srečanjem pod velikim šotorom pri šolskem centru, v soboto pa bo tam potekal tudi ples. Pustne povorke s prikazom beneških običajev bodo potekale tudi v Roncu 1. marca in v Črnem vrhu v nedeljo, 2. marca.
Kulturni utrinki
Pri Založbi Družina je izšla nova, TEMATSKA revija (Slovenski zgodovinski magazin) SLO časi, kraji, ljudje pod naslovom Slovenija in totalitarni časi. Uredil jo je dr. Jože Dežman. Predstavitev revije, ki je posvečena 80 letnici konca druge svetovne vojne in komunističnega prevzema oblasti, je bila v sredo zvečer v Muzeju novejše in sodobne zgodovine v Ljubljani.
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Življenje išče pot
V nov semester vstopili študenti in študentke. V tokratni rubriki smo govorili o motivaciji do učenja. Kako si lahko pomagamo, ko nam uplahne volja, četudi smo že odrasli študenti? Ali obstajajo učne metode, ki delujejo in so dober pripomoček za uspešno končanje šolanja, tečajev, oziroma vseh aktivnosti, s katerimi smo pred časom začeli? Pedagoginja dr. Urški Sešek Crnkić.
Duhovna misel
V župnijo je prišel mlad župnik. Bil je poln navdušenja. Na svoje veliko razočaranje je ...
Iz knjige Drobne zgodbe za dušo, ki je izšla pri založbi Ognjišče.