Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk je tokrat odgovarjala na vprašanja v zvezi s kulturo oblačenja, vedenjem v kulturnih ustanovah in protokolom pri pogrebih.
Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk je tokrat odgovarjala na vprašanja v zvezi s kulturo oblačenja, vedenjem v kulturnih ustanovah in protokolom pri pogrebih.
Tokrat o kavi na sestankih. Kaj pravi poslovni bonton o mešanju in srkanju kave, o oblizovanju žličke in še čem, nam je posredovala strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk.
Si smemo v restavraciji s prtičkom, ki je sestavni del pogrinjka, obrisati potno čelo ali celo nos? So robčki iz blaga zastareli? Prisluhnite, kaj o tem pravi strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk.
Ljudje v družbi nemalokrat zardevamo ob nehotenem spahovanju, vetrovih ali čem podobnem. Kaj o teh drobnih zadregah pravi bonton? Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
Sredi poletnih dopustov smo v rubriki Oprostite, kaj pa bonton? obnovili pravila lepega vedenja na plaži in kopališčih. Čeprav smo tam veliko bolj sproščeni kot doma, moramo upoštevati nekaj osnovnih pravil sobivanja, da bo tudi za vse okoli nas dopust prijeten. Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
Je prav, če nam natakar naliva v kozarec preko svoje roke? Tokrat smo se v rubriki Oprostite, kaj pa bonton? zadržali pri napakah v gostinstvu, ki se pojavljajo predvsem pri sezonskih delavcih v strežbi. Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
V rubriki Oprostite, kaj pa bonton? smo spet sedli za mizo. Kako pravilno jemo palačinke? Kaj pri tem počnemo z žlico? In kako je z uživanjem testenin? Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk nam je dala nekaj koristnih nasvetov.
Tokrat smo iskali točke, do katerih nas pripeljejo znanje in izkušnje iz orientacije. Slovenske ekipe so na balkanskem prvenstvu v planinski orientaciji, ki ga je od 8. do 10. novembra gostil srbski Rajac, dosegle dve prvi, dve drugi in dve tretji mesti ter ekipni pokal za skupno drugo mesto. Pred mikrofon smo povabili mlade tekmovalce iz Planinskega društva Polzela: Manco Jazbec, Teodorja Tominška, Jakoba Pepevnika, Naceta Jazbeca in Jureta Lešnika. Z njimi je prišel tudi mentor Uroš Lešnik.
Posvetili smo se partnerskim odnosom, kadar se ti znajdejo na preizkušnji. Bolj ko se bližajo praznični dnevi, bolj v srcih mnogih zeva praznina. Nekaj namigov, kako se lotiti reševanja takih stisk, nam je podala Nataša Lotrič, ki se s tovrstnim partnerskim svetovanjem ukvarja v Inštitutu Addictiva v Škofji Loki.
V prihodnjem tednu bo teden Karitasa. Geslo letošnjega leta je Poti do srca. Ker gre za sporočilo Karitasa, najprej pomislimo na srca teh, ki so v potrebi in potrebujejo pomoč. Vendar se mi zdi, da se je enako pomembno ozreti na lastna srca. Srce darovalca in srce tega, ki dar potrebuje.
Komentar je pripravil sociolog dr. Igor Bahovec.
OMD plačila ne bodo več obdavčena, povabili smo na 39. posvet Javne službe kmetijskega svetovanja, ob 130 letnici Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor pa smo se o izzivih delovanja pogovarjali z direktorico mag. Ireno Leonido Kropf.
Leto 2024 je leto generala in pesnika Rudolfa Maistra, ob 150. obletnici njegovega rojstva in 90. obletnici njegove smrti. Rojstno hišo generala Maistra v Kamniku vodi Alenka Juvan, ki smo jo povabili na pogovor prav na državni praznik, ki je posvečen temu junaku slovenskega naroda in borcu za severno mejo. Zanimivo je, da je bil tudi Alenkin dedek Maistrov borec. General Maister pa ni samo to, o širini njegove osebnosti smo govorili v oddaji, obenem pa vzporedno spoznavali tudi raznoliko pot sogovornice.
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče