Spoznanje več, predsodek manj
V oddaji smo gostili dr. Janeza Juhanta, zaslužnega profesorja in člana Evropske akademije znanosti in umetnosti. Govorili smo o vse bolj razgreti družbeni sferi, o pomanjkanju dialoga na politični ravni in o ukrepih, ki obujajo spomine na stare čase.
Globine
Ko govorimo o veri, imamo najpogosteje v mislih vero v Boga očeta ali njegovega sina Jezusa. V Globinah smo spregovorili o vlogi tretje osebe - tako v času, ko so bili apostoli zbrani na enem kraju in so zaslišali močan šum, kot bi se bližal vihar - kot o Njegovem delovanju danes. Kdo je Sveti Duh in zakaj so apostoli v Njegovi moči lahko govorili v tujih jezikih in ozdravljali, medtem ko naši škofje tega ne počnejo? Z je bil bo v živo - tudi v video prenosu - župnik iz Slovenj Gradca Damjan Mlinarič.
Naš pogled
Golob verjame, da bomo čez tri leta, ob zaključku njihovega mandata, vsi prepričani, da živimo v državi, ki je boljša od tiste, ki so jo dobili v roke 1. junija lani. Glavna naloga vlade bo torej ljudi „prepričati“. Danes imajo vlogo prepričevanja predvsem mediji. Zato je Luka Mesec dodal, da so „začeli osvobajati medije“!
Sol in luč
»Z radostjo dobi življenje popolnoma drugačen okus.« Tako je zapisal sloviti pisatelj in menih, pater Anselm Grün. Prebirali smo odlomke iz knjižice z naslovom Sreča v veselju do življenja, ki je izšla pri založbi Ognjišče v sklopu Abecednika umetnosti življenja.
Dogodki
Če bomo v teh dneh že sedli pred televizor, storimo to premišljeno in izberimo vsebino z namenom ... P. dr. Andraž Arko je diplomiral iz Gibsonovega filma Kristusov pasijon, doktoriral pa iz njegove pastoralne uporabnosti.
Kulturni utrinki
Spominjamo se
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
Ni meje za dobre ideje
Skupina mladih se je lotila posebnega izziva, zbrati kakovostne pravljice za radovedna otroška ušesa. Njihova pot se je začela na nacionalnem tekmovanju v podjetniških idejah POPRI leta 2022, kjer so razvili spletno platformo z otroško vsebino, osvojili prvo mesto v kategoriji Študentje in mladi do 29. let. Ker jih je ideja prevzela, so nadaljevali in ustvarili zbirko najboljših pravljic, ki jih najdete na naslovu www.mesecina.si. Moči so usmerili v snemanje pravljic ter v izdelavo aplikacije, ki omogoča še boljšo uporabniško izkušnjo. Računalniško in telefonsko aplikacijo pravljic je predstavil Janez Goršin.
Svetovalnica
V Svetovalnici smo spregovorili o tem, kaj lahko storimo sami, da bi bilo teh težav manj. Kako pomembna je pravilna telesna drža, izbira pravega sedeža ali ležišča? Naša gostja je bila fizioterapevtka Barbara Zrnec.