Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 16-ih
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 15-ih
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 14-ih
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 12-ih
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 11-ih
Posnetek programa Radia Ognjišče dne 05. november 2024 ob 10-ih
Z nami je bila Alenka Mavec iz Društva za pomoč osebam z depresijo in anksioznimi motnjami. Govorili smo o tesnobi, o tem, kako jo prepoznati, kako naj ravna okolica in kakšno pomoč je treba poiskati.
Vaški župnik se je po vasi sprehajal s starejšim ...
Iz knjige Zgodbe s semeni upanja, ki je izšla v zbirki Zgodbe za dušo pri založbi Ognjišče.
V Peterlinovi dvorani v Trstu je v petek, 20. septembra 2024, potekal znanstveni posvet z naslovom Franc Jeza (1916–1984): pisatelj, publicist in borec za samostojno in demokratično Slovenijo, ob 40-letnici smrti, ki sta ga organizirala Študijski center za narodno spravo in Društvo slovenskih izobražencev iz Trsta. V 1.oddaji s tega posveta ste lahko med drugim poslušali predstavitev knjige Igorja Omerze z naslovom »Franc Jeza – separatist.
V »Pogovor o« smo povabili predsednike treh družbenih organizacij. V imenu Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve, civilne iniciative Prebudimo Slovenijo in Zveze Organizacij Civilne družbe Slovenije bodo Lojze Peterle, Vlasta Doležal Rus in Andrej Grebenc spregovorili o vlogi civilne družbe pri nas ter odgovorili na vprašanje ali ima oblast do njih dvojna merila. Prav tako ne bomo mogli mimo pestrega notranje in zunanje političnega dogajanja. Dogajanje bo v imenu Zbora za republiko komentiral tudi Janez Remškar.
Tako kot rojstvo in osebni prazniki, je tudi smrt prelomnica - to je praznovanje za nebesa. A spomini na tiste drage osebe, ki so odšle iz našega življenja, so lahko še zelo živi in boleči. Katere misli in načini žalovanja nam lahko pomagajo in kako nam lahko tudi žalovanje pomaga na poti bo boljše samopodobe - o tem je tekla beseda v oddaji Za življenje. Naš gost je bil frančiškan in klinični psiholog p. dr. Christian Gostečnik.
Škofijska karitas Koper v petek, 8. novembra, ob 19. uri, pripravlja v dvorcu Lanthieri v Vipavi, kot zgodnji uvod v letošnji Teden karitas, slavnostno akademijo z odprtjem razstave likovnih del, ki so nastala v 30. mednarodni likovni koloniji Umetniki za karitas, meseca avgusta na Sinjem vrhu nad Ajdovščino, pod naslovom »Mostovi upanja«.
Za nami je počitniški teden. Z družino smo ga želeli preživeti predvsem skupaj, doma in v obiskovanju vseh tistih, ki so nam ljubi. Sredi tedna bi morali na obisk k moževi babi, prababici Lojzki, ki pa je zaradi slabega počutja naše srečanje prestavila. Niti v sanjah si nismo predstavljali, da ga je prestavila v večnost. In tako so se naše počitnice ravno okoli praznika Vseh svetih spremenile v slovo od naše Lojzi. Slovo, ki je bilo težko, a tako blagoslovljeno.
Odnos do tradicije se v zadnjem času spreminja, dobiva večjo vlogo. Muzeji in galerije po nedavni raziskavi sodijo med najbolj zaupanja vredne ustanove. Odprli so se novim pristopom in pri postavljanju razstav sodelujejo z različnimi strokami. Muzeji so hrami dediščine, prostori srečevanja preteklosti, sedanjosti in prihodnosti, prostor druženja in dialoga. Slišali smo misli štirih muzealk, Jane Babšek, Alenke Černelič Krošelj, Maje Hakl Saje in Marjetke Balkovec Debevec.